• adam gibi türkçe cümle kurdurmayan zımbırtı. geleceksdo ne kardeşim? ben geleceksen yazmaya çalışıyorum. yazacaksbo doğru yaz. bak beni de şaşırttın t9. hay allag.
  • orhan yerine sürekli organ çıkarıyor.. bu normal olabilir amma niye her pil yazışımda "sik" yazıyor anlamadım. kaç seferdir direkten dönüyorum.

edit: olm "pilinde" yazınca da "sikinde" yazıyor. hayır niye bu kadar pil yazışıyosam.
  • 5-10 yıl sonra falan hicbir ergenin bilmeyeceği hadise. vhs kaset gibi hatıralarda yaşayacak.
  • sms denilen eziyetin acısını bir miktar da olsa hafifletebilen icat. kötü taraflarından biri ise adama zorla trt spikeri tadında istanbul türkçesi yazdırmasıdır ki bu da mesajı alan kişide hakkınızda biraz kelebek, biraz naif bir intiba bırakır.
  • leb demeden leblebiyi anlayan yazılım... bi nevi cep telefonlarının clairvoyance ı...
  • 60 küsür yaşındaki adama "bilgin bey" yerine "çılgın bey" şeklinde sms göndermeme sebep olmuş saçmalık.
  • mesaj yazmayı eziyet olmaktan çıkaran sözlük. her öğrettiğim kelimeyi de güzelce öğreniyordu da, format attıktan sonra her şey değişti.
    ben yerine ısrarla cem yazıyor, defalarca kaydetmeme rağmen. şeriat değil de serhat yazmak istediğimi de anlatamadım henüz. merve yerine mesud yazması da beni benden alıyor ayrıca. bu kelimelerin hepsini düzgün yazabildiği gün tekrar aşık olacağım t9'a.
    o güne kadar 2, 3 ve 6 tuşlarına ikişer kez basarak yazacağım benimi.
  • "text on 9 keys"in kısaltması olan isim. 9. tuş da muhtemelen beğenmedim bunu sonraki diye kullanılan tuş. (bkz: line 9)
  • gercek amaci sinirden kirilan telefonlarin sayisini patlatip sati$lari artirmaktir. sikerim t9unu, icad eden delikanliysa gelir, "- ben buldum iyi bi$ey!..." der.
  • sony ericcson marka telefonlarda* türkçe karakter desteği, türkçe karakter içermeyen türkçe kelime yazma seçeneği, sözlüğünde var olan türkçe kelimelerin çekimli halleri, değişik olası ek alma durumlarının mevcut olması gibi açılardan mükemmele yaklaşmış teknoloji. ayrıca sözlüğe kendi kafanıza göre yazdığınız deforme ettiğiniz imla tercihlerini de girebiliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap